Dotacje na deszczówkę – Aktualności
Rosnące koszty wody – to nie przelewki
Wody Polskie już w 2020 roku zatwierdziły przyszłe podwyżki za zużycie bieżącej wody na okres 2021-2024. Oznacza to wzrost dla konsumenta w wysokości około 10% w stosunku do lat poprzednich. Ostateczna podwyżka jest i tak niższa, niż ta o którą wnioskowały samorządy. Na terenie naszego kraju nie ma jednej odgórnej wysokości opłat, która obowiązywałaby w każdym regionie. Cenę za metr sześcienny ustalają samorządy i może być ona inna dla osób indywidualnych, a inna dla firm.
Opłata za m³ w Warszawie
- opłata za wodę – 3,95 brutto
- opłata za ścieki – 5,96 brutto
- razem – 9,86 brutto
Dotacje dla mieszkańców Warszawy na budowę urządzeń do zatrzymania wód opadowych i roztopowych
Nabór wniosków dla tegorocznych inwestycji został zakończony 31 marca.
Zapraszamy do zakupu zbiorników! Zapewniamy wsparcie przy rozliczeniu dotacji.
Jak zbiorniki na deszczówkę obniżają opłaty za zużycie wody bieżącej?
Najskuteczniejszą formą walki z rosnącymi cenami oraz ciężką sytuacją z ilością wody na świecie jest zadbanie o niezależne źródło wody. Jednym z takich sposobów jest posiadanie zbiorników na wodę opadową. Naziemnych lub podziemnych – to znakomita alternatywa, która chociaż w części pomoże oszczędzić.
Woda deszczowa może zostać wykorzystana nie tylko do roślin znajdujących się na ogrodzie. Choć w tym przypadku sprawdza się idealnie – jest miękka oraz nie posiada w składzie metali ciężkich.
Z powodzeniem może jednak być wykorzystana także do przeprowadzania prac porządkowych na terenie wokół domu, a także w środku. Przy podłączeniu odpowiedniego systemu filtrującego może zostać także doprowadzona do pralki czy toalety i służyć jako woda użytkowa. Choć początkowo może wydawać się, że koszty podłączenia takiej instalacji są spore, to długofalowo przyniosą spore oszczędności dla gospodarstwa domowego.

Przystąpiliśmy do programu
Karta warszawianki i warszawiaka!
Za okazaniem ważnej Karty warszawiaka lub Karty młodego warszawiaka oferujemy ulgi w wysokości:
- 5% na naziemne zbiorniki na deszczówkę
- 10% na akcesoria do zbiorników naziemnych
- oraz darmowy transport na terenie Warszawy przy zakupie zbiornika z montażem
OGÓLNOPOLSKI PROGRAM „MOJA WODA” 2022
Wszystkie nasze zbiorniki naziemne i podziemne spełniają wymagania programu!
Czekamy na start tegorocznej edycji!
- Kwota dofinansowania do 5 tys. zł
- Dofinansowanie na zbiornik/zbiorniki naziemne lub podziemne o pojemności łącznej min. 2 m3
- Okres kwalifikowalności kosztów od 1 czerwca 2020 roku
Dotacje na deszczówkę
Jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów, który został uruchomiony na terenie Polski jest Moja Woda. Z programu może skorzystać każdy obywatel kraju. Jest to program prowadzony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a jego głównym celem jest ochrona zasobów wody przez zwiększenie retencji oraz późniejsze wykorzystanie zebranej wody. Program ten przewidziany jest na lata 2020-2024, a kwota przeznaczona do rozdysponowania to 100 milionów złotych.
Poza tym programem w Polsce funkcjonuje także wiele programów wspierających małą retencję, które organizowane są przez gminy, samorządy oraz inne instytucje, a ich zasięg jest bardzo zróżnicowany. Aby uzyskać dofinansowanie na zbiorniki na deszczówkę w Warszawie warto śledzić aktualnie obowiązujące programy na stronach internetowych miasta oraz samorządów.
W ofercie firmy Hydrotechnika znajdują się zbiorniki na deszczówkę podziemne oraz naziemne, a także różnego rodzaju komponenty, które kwalifikują się do sfinansowania w ramach programu Moja Woda. Choć program na ten rok nie został oficjalnie uruchomiony, to według wstępnych założeń, przyjmowanie wniosków odbywa się w trybie ciągłym, a pod uwagę brane są wszelkie koszty poniesione od 01.06.2020 roku do 30.06.2024 roku. Nasi specjaliści na bieżąco monitorują aktualne programy dotacyjne oraz pomagają w wypełnieniu niezbędnych formalności.